O sile networkingu, czyli dlaczego warto brać udział w konferencjach

Wciąż zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w naszej konferencji? Myślisz o tym, jaki zysk przyniesie Ci taki wyjazd? Chętnie opowiemy Ci o jednej z najważniejszych korzyści udziału w konferencjach – networkingu.

O sile kontaktów w życiu zawodowym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W dzisiejszych czasach networking, czyli tworzenie swojej własnej sieci kontaktów pomaga przede wszystkim w rozwijaniu swojej działalności.

Networking objawia się poprzez szukanie i utrzymywanie kontaktów z ludźmi aktywnie działającymi w biznesie. Jest to też proces zdobywania poparcia i rekomendacji od partnerów biznesowych. Istnieją dwa ważne etapy w tego typu procesie. Pierwszy to nawiązanie relacji biznesowych z osobami z różnych branż i środowisk, natomiast drugi to selekcja najbardziej wartościowych dla nas relacji i ich umiejętne podtrzymywanie.

Korzyści z networkingu jest wiele. Główną z nich jest szybsza i bardziej efektywna wymiana informacji i zasobów, co w konsekwencji przekłada się na wyniki finansowe. Często zdobywamy również wsparcie i rekomendacje od innych przedsiębiorców – zyskując w ten sposób na wiarygodności. Stajemy się także bardziej widoczni na rynku i wypracowujemy godną zaufania sieć relacji biznesowych.

Jednym ze skutecznych sposobów networkingu jest udział w konferencjach. Co roku w Polsce odbywa się ich wiele i co roku przybywa na nie coraz więcej uczestników.  Nic dziwnego, bowiem nawiązywanie relacji biznesowych podczas konferencji przychodzi najłatwiej. Takie wydarzenie daje nie tylko odpowiednią sposobność do bezpośredniego kontaktu z daną grupą ludzi, ale przede wszystkim jest mniej oficjalną jego formą. Mamy więcej czasu na nawiązanie bliższych i bardziej personalnych relacji niż miałoby to miejsce podczas standardowego spotkania, a rozmowy biznesowe mogą być prowadzone w luźnej atmosferze.

Zachęcamy do skorzystania z okazji i wzięcia udziału w naszej konferencji. Możecie być pewni – A-talks zaowocuje wieloma ciekawymi kontaktami.

 

5 kwietnia 2016